Fontos tudni ugyanakkor, hogy a könnyűszerkezetes készházak nem csak technológiájuk, de alapanyagaik tekintetében is kiemelkedően környezetbarát megoldást kínálnak.
A készházak biológiailag lebomló anyagokból készülnek, ami a szerkezeti épségre nézve nem jelent negatív hatást, ugyanakkor egy esetleges bontás után sem terheli a természetet.
Könnyűszerkezetes ház árak – mitől kifizetődő a zöld technológia?
- A falak szigetelése organikus anyagokból, így természetes fagyapotból és üveggyapotból készül.
- A falszerkezetek környezetbarát OSB 3 építőlemezekből és tűzgátló gipszkartonból állnak.
- A faváz etikusan kitermelt, természetes forrásból származik.
- A nyílászárók korszerű szigeteléssel vannak ellátva.
- A modern hőszivattyús fűtésrendszereknek, illetve az opcionálisan beépíthető napelemes áramtermelésnek köszönhetően a fűtésköltség radikálisan csökkenthető.
Tudta, hogy a könnyűszerkezetes ház építés olcsón elérhető? Kérjen egyedi árajánlatot most! Az építőipar egyik legnagyobb problémája a sokszor környezetszennyező technológiák használata, illetve az építkezésekkel járó óriási ökológiai lábnyom. Nem kell azonban, hogy a trend folytatódjon, csupán rá kell találni a megfelelő építési megoldásokra. Lássuk, miben is rejlik a készház építés fenntarthatósága!
Készház építés fenntarthatóan
A hagyományos technológiával készülő tégla-, illetve vasbetonépületek környezeti szempontból vizsgált legnagyobb problémája az építési folyamat környezetszennyező hatása. Itt nem csupán a felhasznált alapanyagokra kell gondolni, de azok szállítására, majd az építési helyszínen megtermelt szemét elszállítására és elhelyezésére is. Egy-egy építkezés akár éveket is igénybe vehet, ráadásul egy esetleges bontás után az építési hulladék a legritkább esetben lehet alkalmas újrahasznosításra. A készház technológia mindezen problémákra kínál hatékony megoldást. De mégis hogyan?
A könnyűszerkezetes házak gyártási technológiájukból adódóan nem az építési helyszínen, hanem saját üzemünkben kerülnek előgyártásra. A folyamat ezáltal gyorsabb (az építkezés ideje több évről néhány hónapra csökkenhet), ami a szállítással járó kevesebb légszennyezést jelent. Mivel a könnyűszerkezetes készházakat az építési helyszínen csupán össze kell szerelni, az építkezésen megtermelt hulladék is szignifikánsan kevesebb, mint a hagyományos építkezések esetében.