Életünk egyik legnagyobb, legfontosabb döntése az építkezés.
Életünk egyik legnagyobb, legfontosabb döntése az építkezés. Ilyenkor jellemzően nem pusztán egy épületet húzunk fel, hanem otthont teremtünk, és ebben gyökerezik a tökéletes végeredmény megszületéséhez vezető választások hatalmas jelentősége. Hol épüljön meg a ház? Mekkora legyen? Milyen elrendezés az ideális? – megannyi kérdésre igyekszünk a lehető legjobb választ adni. És az egyik legfontosabb kérdés, hogy miből, pontosabban milyen technológiával építkezzünk. Ebben a blogcikkben a hagyományos tégla és a könnyűszerkezetes készház kerül a mérleg egy-egy serpenyőjébe.
Érvek és ellenérvek
Előrebocsátjuk: könnyűszerkezetes házakkal foglalkozó cégként természetesen a készház építés elkötelezett hívei vagyunk, de nem azért, mert a téglát alapvetően rossznak tartjuk. Erről szó sincs, épp ellenkezőleg: a tégla kiváló építőanyag, nem véletlenül döntenek mellette olyan sokan még napjainkban is – mindössze kissé idejét múltnak véljük, hiszen különféle korszerű technológiákkal is elérhető a téglaházakra jellemző időtállóság, jó hőszigeteltség és egyéb pozitívumok – csak adott esetben sokkal olcsóbban, sokkal gyorsabban vagy sokkal környzetbarátabb módon.
A végeredmény tekintetében nincs abszolút igazság, egy minőségi téglaház és egy korszerű könnyűszerkezetes ház egyaránt megállja a helyét, minden speciális és egyedi kívánalomnak képes megfelelni. Ám az vitathatatlan, hogy ha az utóbbi mellett döntünk, akkor nagyon fontos dolgokat nyerünk: időt és pénzt. Egy modern készház fele vagy akár harmad annyi idő alatt készül el, mint a tégla, ami a költségeket illetően is erőteljesen érezteti hatását az. A könnyűszerkezetes házak esetében az alacsonyabb költség egyáltalán nem jelent rosszabb minőséget, sőt a korszerű megoldások rendszerint sokkal környzetkímélőbbek.
Ha szeretne többet megtudni a Gerliczky-házakről, tekintse meg referenciáikat, és vegye fel a kapcsolatot szakértőinkkel, akik minden kérdésben rendelkezésre állnak.