Mindenki szeretne élhető otthont teremteni, és olyan ökologikus építési módszereket alkalmazni, amelyek nem terhelik túlzott mértékben a környezetet.
Könnyűszerkezetes készházak építésével mindez megoldható. Lássuk, milyen falszerkezettel rendelkeznek készházaink!
Készház építés előgyártási technológiával
A kulcsrakész könnyűszerkezetes készházak gyártási technológiája nagyban eltér a hagyományos házak építésétől, azonban éppen ez a módszer teszi lehetővé a gyors és környezetbarát építkezést. Az üzemileg előgyártott szerkezeti elemek kevés hulladékkal készíthetők el, és mivel az építési területen gyorsan és egyszerűen összeszerelhetők, kevesebb munkaórát, építési anyagot vagy a szállításra fordított energiát igényelnek. A készházak szerkezeti elemei ugyanakkor semmivel sem rosszabb minőségűek, mint a téglafalak, sőt, azokkal megegyező vagy jobb értékeket produkálnak.
Milyen rétegrendje van a készházak falainak?
Ahhoz, hogy a könnyűszerkezetes készházak falai is megfelelő szerkezeti stabilitást, valamint hő- és hangszigetelést biztosítsanak, jól kidolgozott, átgondolt és kipróbált technológiára van szükség. A Gerliczky készházak falazatai 15 mm-es Rigips RF tűzgátló gipszkartont, egy réteg Dörken GP párazáró vagy Rothoblaas control fóliát, 12mm vastag OSB 3 építőlemezt, Isover Uniroll Plus öntartó üveggyapot szigeteléssel ellátott 20cm-es KVH favázat, illetve 40 vagy akár 160mm vastag Steico Protect Dry homlokzati hőszigetelés tartalmaz. A szerkezetkész fali elemek mindemellett magukban foglalják az előre beépített csővezetékeket, így a készház elemeinek helyszíni összeállítása után már csak a homlokzat kialakítására és burkolásra lesz szükség.
Miért éri meg könnyűszerkezetes készházakat választani?
- Ugyanolyan tartós, strapabíró és stabil megoldást jelentenek, mint a hagyományos házépítési technológiák, ám a kivitelezés gyorsabb.
- A vékonyabb falakkal nagyobb hasznos alapterület érhető el velük.
- A készházak hamarabb felfűthetők, mint a téglaépítésű házak, azonban szintén kiemelkedő hőmegtartó képességgel rendelkeznek.
- Alacsony a fenntartási költségük, akár passzív ház is készíthető belőlük.
- A közhiedelemmel ellentétben nem tűzveszélyesebbek, mint a téglaházak.
Szeretné Ön is könnyűszerkezetes technológiával felépíteni új otthonát? Keressen minket bizalommal!