Akár a kivitelezés bonyolultságát, akár az anyagiakat nézzük, egy házépítés mindenki számára élete egyik legnagyobb beruházása, ezért fontos, hogy minden megbízó a legapróbb részletekig átgondolja, mit és hogyan szeretne megvalósítani.
Természetesen a tervezés az építészek dolga, azonban fontos, hogy az ügyfél már a rajzasztalon érvényesítse elképzeléseit – és mindez a készházak esetében sincs másként.
Típusház vagy saját készházterv?
Amikor készházakról van szó, sokan úgy gondolják, kizárólag típusháztervek közül lehet választani, amelyek esetében nincs mód az egyéni elképzelések megvalósítására. Ez valójában egyáltalán nincs így. Akárcsak a klasszikus technikával készült téglaházak esetén, készház építésekor is lehetőség van teljesen egyedi épületek tervezésére, sőt a meglévő típustervek helyenkénti módosítására is. Hiszen képzeljük csak el, lehetséges, hogy az adott típusterv szinte mindenben megegyezik álmainkkal, azonban szeretnénk egy extra gardróbot elhelyezni, máshova tennénk a konyhát, esetleg jól jönne egy zuhanyzó a hálószobában is.
Mire érdemes gondolni készház tervezésekor?
- Hány hálószobára lesz szükség?
- Szeretnének-e fürdőszobát az egyes hálószobákba?
- Szükséges-e garázs, mosókonyha vagy más gazdasági helyiség kialakítása?
- Milyen legyen a ház tájolása?
- Milyen gépészeti rendszerek kiépítését tartják fontosnak?
- Mekkora és milyen elhelyezkedésű nyílászárókat szeretnének?
Könnyűszerkezetes készházak az Ön iránymutatása alapján!
A különböző szerkezeti módosítások elvégzése egyáltalán nem jelent problémát, azonban fontos a felmerülő kérdéseket jó előre, a gyártás előtt megkezdeni. Hogy miért? A készházak speciális gyártási technológiájából adódóan a gyártásra került elemek módosítására a legtöbb esetben már nincs lehetőség, hiszen az egyes szerkezeti elemeket a hozzájuk tartozó vezetékekkel és csövekkel a tervek szerint pontosan készítjük el, későbbi tervmódosítás esetén a falakat meg kell bontani, ami pluszköltséget és időt is jelent. Éppen ezért, hogy a készház árakat és a gyártási időt optimális szinten tudjuk tartani, fontos, hogy a tervek a gyártás előtt valóban véglegesek legyenek.