Készházaink előgyártása gyors és költséghatékony.
Egy családi ház felépítése nemcsak sok költséget emészt fel, hanem nagy energiabefektetést is igényel a beruházók részéről. De feltétlenül szükséges, hogy így legyen? Lássuk, miben járhatnak élen a készházak az építőipari kihívások megoldásának tekintetében!
Mi tesz olyan körülményessé egy építkezést?
Egy családi ház felépítéséhez nagy mennyiségű induló tőkére, korábbi ingatlanok eladására, és sok esetben hitelfelvételre is szükség van. Ám ez még csupán a kezdet, hiszen egy hagyományos téglaház esetében a tervezéstől kezdődően még akár éveket is szükséges lehet várni, mire a tulajdonosok beköltözhetnek álmaik otthonába. A telek kiválasztásától kezdődően a tervezés buktatóin keresztül a kivitelezés nehézségeiig számos problémát kell megoldani, mire egy építőipari projekt befejeződhet. Egy téglaház felépítését ráadásul a munkaerőhiány, a határidők csúszása vagy éppen a folyamatosan változó anyagárak is befolyásolhatják.
Készház építés gyorsan, egyszerűen
A Gerliczky készházak előgyártási technológiája gyors kivitelezést és költséghatékony munkavégzést tesz lehetővé. Mivel az épületek szerkezeti elemeit saját üzemünkben gyártjuk le, ezért nem fordulhat elő, hogy szakember- vagy alapanyaghiány miatt leáll az építkezés. Készház építés esetén ráadásul magát az építkezés fogalmát is érdemes lehet átértelmezni, hiszen az előgyártott szerkezeti elemeket az építési telek helyszínén már csak össze kell szerelni.
Az általunk alkalmazott technológia mindemellett számos egyéb tekintetben képes segíteni az építkezés hatékonyságát. A Gerliczky házak falszerkezete nem csak tartóelemként szolgál, de tartalmazza az elektromos és csővezetékeket, valamint a szigetelést is, így a helyszíni kivitelezés minden esetben gyors és zökkenőmentes. A készházak elektromos hálózatának kialakítása nem igényel horonymarást, ezért a szerkezeti elemek összeszerelés után készen állnak a festésre.
Nagyobb helykihasználás alacsonyabb áron
Gyakori tévhit, hogy a készházak szigetelési teljesítménye alulmarad a téglaházakétól, hiszen a falaik vékonyabbak. Érdemes tudni, hogy a vékony falazat és a jó hőszigetelés nem zárja ki egymást, hiszen a falakba épített üveggyapot kiemelkedő energetikai jellemzőket mutat. Mindez azonban nem csak energetikai szempontból előnyös. Egy téglaépület esetében gyakorta okoz gondot, hogy a vastag falak elvesznek az épület hasznos alapterületéből, így a megrendelők kisebbnek érezhetik szobáikat, mint amekkorára előzetesen számítottak. Noha az, hogy a könnyűszerkezetes készházak falazata 15-20 cm-rel vékonyabb, mint egy téglafal, első látásra nem tűnhet számottevőnek, valójában az alapterület egészét tekintve már jelentős helynövekedéssel számolhatunk.
Ön is készház építésén gondolkodik? Vegye fel velünk a kapcsolatot!