Mivel sokak számára még ismeretlen fogalomként cseng a készház kifejezés, ezért természetesen sokféle tévhit is kering a könnyűszerkezetes otthonok kapcsán.
Ugyan a korszerű, energiahatékony, innovatív technológián alapuló készházak régóta velünk vannak, mindmáig sokan elképzelni se tudják, hogy hogyan lehet rekordidő alatt tető a fejük felett.
A komfortos és energiahatékony, könnyűszerkezetes házak építése ma már nem csak bizonyos réteg kiváltságai, így érdemes időről-időre visszatérnünk a készházak előnyeihez, de az is ugyanolyan fontos, hogy eloszlassuk a kételyeket is a könnyűszerkezetes technológia apropóján. A következőkben 3 példával is élnénk, olvasson tovább és tudjon meg többet a leggyakoribb tévhitekről!
Minden könnyűszerkezetes ház ugyanolyan
Ez egyáltalán nem egy helytálló kijelentés. A készházak egyik legfőbb előnye, hogy a megrendelő igényeihez igazítható, így abszolút kompromisszummentes döntés, mert már a tervezési fázisban eldönthető, hogy milyen alapterületű legyen, hány helyiségből álljon, sőt még arról is a megbízó dönt, hogy a helyiségek mekkorák legyenek. Mivel szabad kezet kapnak az ügyfelek leendő otthonuk belső tereinek kialakításában, ezért méltán mondható, hogy ahány ügyfél annyiféle készház is létezik.
A könnyűszerkezetes ház soha nem lesz olyan tartós, mint egy téglaház
Sokan már azon a ponton elbizonytalanodnak, hogy hogyan működhet az a gyakorlatban, hogy egy téglaház akár hosszú évekig is épülhet, míg egy készház akár néhány hónapon belül már lakható lehet. Ezt pedig azonnal azzal is azonosítják, hogy ha létezik is ilyen, akkor egy készház biztosan kevésbé lesz tartós, hiszen silányabb, gyorsabb munka. Számos alkalommal bizonyosságot nyert már, hogy a modern technológiával épülő készházak is legalább olyan stabilok és tartósak, mint a klasszikus téglaházak.
A készházak biztosan megfizethetetlenek
Végezetül ezt is meg kell cáfolnunk. A klasszikus építésű házak mivel hosszabb ideig épülnek sokkal többe kerülnek, ráadásul a hektikus alapanyagárak még jobban megdobják a költségvetést, így gyakorlatilag kiszámíthatatlanná válik, hogy mekkora lesz a végösszeg. Ehhez képest a készházak ára előreláthatóbb, sőt, sokkal költséghatékonyabb is mind kivitelezés, mind pedig az előre legyártott speciális szerkezeti elemek tekintetében.
Kérdése van a könnyűszerkezetes ház építés kapcsán? Keressen minket bizalommal!