A könnyűszerkezetes készházak nem véletlenül váltak olyan keresetté az elmúlt években, hiszen nem csupán költséghatékony kivitelezést tesznek lehetővé, de az energia-megtakarítás terén is kiemelkedő eredményeket mutatnak.
Vajon melyek azok a fenntarthatósági szempontok, amelyeket érdemes figyelembe venni készház építés esetén?
Könnyűszerkezetes készházak technológiája
A készházak kivitelezési idejének kivételes gyorsasága az építési technológiában rejlik. A könnyűszerkezetes épületek szerkezeti elemei üzemi előgyártás során készülnek, így azokat az építési telken már csupán össze kell szerelni. Természetesen a szerelési, burkolási, festési vagy éppen bádogos munkákat a helyszínen kell elvégezni, az előgyártás mégis képes a hagyományos építésekhez képest nagyságrendekkel meggyorsítani a folyamatot. A szerkezeti elemek tartalmazzák a beépített csővezetékeket és szigetelést, így az összeszerelés kevesebb munkaerőt és munkaórát igényel.
A gazdaságosság azonban nem csupán ebben mérhető. Hiszen valóban elmondható, hogy a gyors kivitelezés és az optimalizált üzemi gyártási folyamatok kevesebb felesleges hulladékot termelnek, és kevesebb szállítást igényelnek, a gazdaságosság sok tekintetben éppen a hosszú távú fenntarthatóságtól függ. A készházak ebben a tekintetben is az élen járnak, mivel a készítésük során kizárólag biológiailag lobomló alapanyagokat használunk, melyek a szerkezeti tartósságot nem befolyásolják, azonban hosszú távon nem terhelik a környezetet.
Készházak és fenntarthatóság a mindennapokban
A könnyűszerkezetes készházak fenntarthatósága a mindennapi használat során is megfigyelhető. A modern szigetelés és gépészeti megoldások lehetővé teszik, hogy a könnyűszerkezetes házak akár a passzív házakkal szemben támasztott követelményeknek is maximális mértékben megfeleljenek, így amennyiben az energiatermelést napelemekkel biztosítjuk, a készházak akár teljes mértékben rezsimentessé is tehetők. Mindehhez természetesen olyan, egyéb technológiai megoldások is szükségesek, amelyek a legkorszerűbb trendeket követik.
A Gerliczky készházakat éppen ezért gazdaságos aroTHERM plus levegő-víz hőszivattyú rendszerrel szereljük fel, amely környezetkímélő alternatívát kínál a fosszilis energiahordozókkal szemben. Az épületek szigetelése képes télen és nyáron is optimális szinten tartani a belső hőmérsékletet, amit hővisszanyerős szellőztető rendszerrel is segíthetünk. Ezek a rendszerek feleslegessé teszik a túl gyakori ablakos szellőztetést, és a folyamatos levegőcserével a friss levegő beáramlását úgy biztosítják, hogy közben minimalizálhatjuk az energiaveszteséget.
Szeretne többet tudni készház technológiánkról? Vegye fel velünk a kapcsolatot, és ossza meg velünk elképzeléseit!